Jdi na obsah Jdi na menu
 


Můj život je moje zodpovědnost

 

 

 

Vše co se děje ve vašem životě není náhoda. Vše má svůj smysl a všechno se vším souvisí. Je dobré ve všem hledat pročProč se mi tohle stalo? Co mi má říct tahle zkušenost? A ještě lépe - čím jsem si tohle způsobil? Proč si tvořím tohle ve svém životě? Na co jsem myslel než se mi tohle stalo? A když si odpovíme, můžeme svůj život změnit.  Naše okolí nám nastavuje zrcadlo. Není to tak, že bychom byli jen oběti okolností.

Chová se k nám někdo s neúctou? A vážíme my si lidí kolem sebe? A chováme se ke všem s úctou? Vážíme si sami sebe? 

 

 

 

Kritizuje nás někdo( rodiče, nadřízený, partner)? Nekritizujeme náhodou někoho my? A nemyslíme si o sobě, že si kritiku zasloužíme? Nemyslíme si o sobě-jsem nešika, asi to nezvládnu. Nehoní se vám hlavou- hlavně abych to nezkazil, vůbec mě to nebaví, stejně se nikomu nezavděčím....

Pokud si odpovídáte na mé otázky ANO, přišly jste na klíč ke změně ve vašem životě. Bylo o tom napsáno spousta knížek a opravdu tak funguje vše kolem nás. Je to fyzika, jsou to přírodní zákony. Akce vyvolá reakci. Co vysíláme, to přitahujeme. Čemu věříme, to vidíme. Náš život je taková virtuální realita, můžeme jí v kterémkoli okamžiku změnit. Takový matrix. Je to skvělé, ale nese to s sebou velkou zodpovědnost. Je jednodušší říct - to je osud, život si se mnou zahrává, mám hroznou smůlu, všichni mi křivdí atd. A co když vám řeknu, že osud neexistuje, že jediný, kdo může za všechny ty špatné (samozřejmě i ty dobré) věci ve vašem životě jste vy sami... To je pocit co? Nejtěžší je to přijmout.

 

Další krok je být k sobě upřímný a říkat sám sobě pravdu. Když si nepřiznáme - závidím jí ten úspěch, přál jsem si aby jí to ukradli, nepřál jsem jí toho kluka, myslel jsem si o ní, že je úplně blbá..... nepohneme se dál. Protože jenom tak můžeme přijít na to, proč mě pořád nepovýšili,proč nám ukradli to kolo atd. Naše myšlenky představují to, jak vypadá život kolem nás, náš život. Ukazují čemu věříme, čeho se bojíme, co jsme si vzali od svých rodičů, na co zaměřujeme svou pozornost. Proto začneme hlídat své myšlenky. Můžeme si je ze začátku psát, protože nám hodně poví o nás. Budeme se divit, jak negativně přemýšlíme a o čem. Měli bychom se pokusit převést negativní na pozitivní nebo alespoň neutrální. Třeba: jsem tlustá - jsem tak akorát. Když nám to nepůjde, pokusíme se alespoň vynechat ty myšlenky, které nám tvoří zbytečně špatné zkušenosti. Př. zítra to v práci bude zase hrůza , zase nebude kde zaparkovat. Snažte se přemýšlet o hezkých věcech. Vyhýbejte se negativním lidem, nesledujte zprávy v televizi. Uvidíte jak rychle se vám uleví a budete se cítit lépe.

Budu velmi ráda, když se s námi podělíte o své zkušenosti.

DanaD.